آموزش نرم افزار proengineer

Creo Elements Direct 3D Access کیوتست

نرم افزار proengineerچیست و کار با آن چگونه است؟

نرم افزار Moldflow که به نام C-Mold هم شناخته می شود، نرم افزاری امریکایی است که دو منظور را دنبال می کند.

 

 

 با سلام خدمت دوستان و همراهان همیشگی کنکور ساخت وتولید .همیشه پیدا کردن آموزش نرم افزار های مهندسی یکی از دغدغه های اصلی  دانشجویان  بوده است ومـا امروز به عنوان اولین وب سایت اموزش نرم افزار proengineer را برای شما فراهم اورده ایم .امید واریم لذت ببرید

 

آموزش نرم افزار proengineer چیست؟

 

آموزش نرم افزار proengineer از جمله نرم افزارهای پیشرفته در زمینه CADCAM می باشد که برای طراحی، محاسبه و تولید قطعات صنعتی بکار گرفته می شود. این نرم افزار که از جمله نرم افزارهای Grade-A در طراحی و تولید می باشد دارای قابلیت های مدلسازی (Solid & Surface) بسیار قوی است و همچنین قابلیت ایجاد رابط ماشین کاری با انواع دستگاههای CNC را دارد.

یکی از عمده ترین تفاوت های این نرم افزار با نرم افزارهای مشابه در این می باشد که مدل سازی در Pro/E بر اساس مدلسازی سه بعدی صلب (solid) بنا شده است، در صورتی که اکثر نرم افزارهای دیگر، کار مدل سازی را تنها با استفاده از سطح سازی انجام می دهند. در مدل ساخته شده توسط این نرم افزار تمام ابعاد به صورت پارامتر تعریف می شوند، بدین ترتیب اگر در ساخت مدل سه بعدی رابطه ای بین این پارامترها وجود داشته باشد به راحتی می توان با تغییر یکی از این پارامترها، دیگر پارامترها یا ابعاد را تغییر داد. این نرم افزار کوچکترین تغییر در مدل طراحی شده، در هر زمانی از مراحل تکاملی ساخت قطعه، به صورت خودکار روی قسمت های دیگر مانند مجموعه مونتاژی، نقشه دو بعدی و روی اطلاعات ساخت بصورت همزمان اعمال می کند.

  نمایی از محیط نرم افزار:

 

 

 

نرم افزار proengineer

 

 

نرم افزار قادر به تهیه هرگونه نما و برش در جهات دید مختلف با استفاده از اطلاعات مدل سه بعدی قطعه می باشد و می تواند شیب ها، Round و پخهای مورد نیاز در سطوح جدایش را ایجاد کند. اعمال انقباض (shrinkage) در سه جهت مختصاتی، طراحی و ایجاد مدل ماهیچه، تکیه گاه و سر ماهیچه، اعمال لقی های مورد نیاز، اضافه نمودن سیستم راهگاهی، تغذیه و دیگر اجزای متالوژیکی مورد نیاز در ریخته گری، تست نهائی روی شیب خروجی قطعه از قالب، ارسال مدل و مجموعه های آماده شده جهت ماشین کاری، ایجاد فایل های حاوی مسیر حرکت ابزار برای ماشین های مختلف CNC و همچنین استفاده از خروجی های متفاوت نسبت به دستگاه های CNC اعم از G-Code و غیره از دیگر قابلیت های این نرم افزار می باشند.

ProE که مخفف کلمه ProEngineer است بزرگترین رقیب نرم افزار Catia محسوب می شود که دارای مزایایی نسبت به این نرم افزار می باشد. از برجسته ترین مزایای آن قابلیت ماشین کاری و گرفتن G-Code استثنایی برای ماشین های CNC می باشد که در کمال سهولت در استفاده از آن، امکان مانور ماشین کاری روی پیچیده ترین سطوح را دارا می باشد. از طرفی در محیط Mold به قابلیت ها و مجموعه بی نظیری از قطعات استاندارد برای صنعت قالب سازی دست خواهید یافت و در محیط Drawing به زیباترین و فنی ترین نقشه های دو بعدی با رعایت دقیق ترین نکات و استاندادهای نقشه کشی از مدل های سه بعدی دست می یابید

 

 

 

۱۷۰۰۰هزار تومان ۸۱۰۰هزار تومان

[download id=”20084″ format=”6″] 

۸۴۰۰۰ تومان – دانلود
شما اولین نفر برای امتیاز دهی باشید

۲ نظر

پاسخ دهید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.