طرح توجیهی پرورش قارچ خوراکی

qarch کیوتست

طرح توجیهی پرورش قارچ خوراکی

طرح توجیهی پرورش قارچ خوراکی

چکیده طرح 

موضوع طرح : طرح توجیهی پرورش قارچ خوراکی به ظرفیت ۵۰ تن در سال

ظرفیت : ۵۰  تن در سال

محل اجرای طرح : کلیه مناطق کشور

سرمایه گذاری کـل: ۸۸۹/۸ میلیون ریال

سهم آورده متقاضی: ۸۹/۸ میلیون ریال

سهم تسهیلات: ۸۰۰ میلیون ریال

دوره بازگشـت سرمایه: ۲۶ ماه

 

مقدمه محصول 

قارچ ، به علت اینکه سرشار از مواد پروتئینی ، گلوسیدی ، ویتامین‌ها و لیپیدها است می‌تواند غذای مناسب و کاملی برای انسان به شمار آید. ضمن اینکه به واسطه سهولت پرورش قارچ های خوراکی می‌توان آنها را به صورت تازه ، خشک ، کنسرو و پودر به بازار عرضه نمود.

مواد پروتئینی ، یکی از مهم ترین اجزای مواد غذایی مورد استفاده انسانها است. نیاز طبیعی بدن انسان به این مواد ، مبین ضرورت استفاده آنها در سبد غذایی خانواده ها است. از دیرباز انواع گوشت ها، خصوصا گوشت قرمز‌ منبع اصلی تامین پروتئین موردنیاز انسان بوده است.

     لکن در حال حاضر ، به واسطه تغییر روش زندگی از سنتی به ماشینی و کاهش تحرک افراد در زندگی روزمره ، استفاده از گوشت قرمز بدلیل دارا بودن مقدار زیادی مواد چرب رو به کاهش نهاده و در عوض، استفاده از مواد غذایی ای که با داشتن مقدار کافی پروتئین، برای سلامتی زیان آور نباشند مورد توجه واقع شده است. حبوبات ، سویا و قارچ خوراکی مهم ترین منابع پروتئین غیر حیوانی هستند که امروزه به طور وسیع مصرف می‌شوند. در این میان بازار مصرف قارچ خوراکی به دلیل افزایش سطح آگاهی جامعه نسبت به فواید و روش مصرف آن ، روند رو به رشدی را تجربه می‌کند.

اجرای این طرح به عنوان یک فعالیت تولیدی ، ضمن اینکه گامی به سوی خود اتکایی کشور  در صنایع غذایی به شمار می‌رود، می‌تواند بسترساز اشتغال به کار نیروهای متخصص ( خصوصا در علوم کشاورزی ) و فاقد تخصص گردد. ضمن اینکه بانوان کارآفرین نیز می‌توانند با پیاده سازی این طرح، گامی در جهت توسعه میهن بردارند

 

 

قبل از خرید طرح توجیهی پرورش قارچ خوراکی به ظرفیت ۵۰ تن در سال حتما موارد زیر را با دقت بخوانید.

 

[download id=”20218″ format=”6″]

۹۹۰۰۰ تومان – دانلود

بــرای مشاهده طرح های مشابه 

تولید قارچ خوراکی به ظرفیت ۵۰ تن در سال

تولید قارچ خوراکی به ظرفیت ۱۰۰ تن در سال

 

شما اولین نفر برای امتیاز دهی باشید

پاسخ دهید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.