طرح کسب کار تولید پفک نمکی

pofak namaki کیوتست

طرح کسب کار تولید پفک نمکی

طرح کسب کار تولید پفک نمکی

چکیده طرح 

موضوع طرح : تولید پفک نمکـی

ظرفیت : ۴۰۰ تن در سال

سرمایه گذاری کـل: ۷/۱۳۸۹ میلیون ریال

سهم آورده متقاضی: ۷/۱۳۹ میلیون ریال

سهم تسهیلات: ۱۲۵۰ میلیون ریال

دوره بازگشـت سرمایه: شش و نیم ماه

میزان اشتغالزایی : یازده نفر

 

مقدمه محصول 

 

 

مراحل تولید پفک نمکی با ورود پودر ذرت از قبل آماده شده به میکسر و رساندن رطوبت آن به ۱۲% آغاز می‌شود. سپس پودر وارد اکسترودر شده و در آن به شکل لوله هایی توخالی در آمده و در انتهای سیلندر آن تیغه ای این لوله ها را به ابعاد دلخواه قطع می‌کند. 

با توجه به افزایش جمعیت و روند رو به رشد استفاده کودکان از مواد غذایی کمکی از قبیل فراورده های حجیم شده غلات مانند پفک نمکی و غیره بعلت قیمت نازل آن در مقایسه با قیمت نسبتا بالای سایر تنقلات و بازار فروش نسبتا بالای محصول، احداث واحد تولید پفک نمکی با عنایت به داخلی بودن کلیه ماشین آلات خط تولید و عدم نیاز ارزی ، علاوه بر اینکه خود کفایی کشور را تضمین می‌کند زمینه مناسبی را جهت کسب بازارهای خارجی و صدور محصول به کشورهای همسایه در راستای صادرات غیر نفتی فراهم می‌نماید.  

 ضمن اینکه با اجرای این طرح ، می‌توان بستر مناسبی را برای اشتغال نیروهای ماهر و نیمه ماهر فراهم آورد که با توجه به ماهیت صنایع غذایی بانوان می‌توانند سهم بسزایی در آن داشته باشند.  

در قسمت مخزن آماده سازی لعاب یا دراژه روغن پودر پنیر ، رنگ های مجاز خوراکی و نمک با درصدهای لازم مخلوط شده و لعاب حاصل وارد ۲ عدد تانک ذخیره لعاب می‌شود.

 پفک های خارج شده از اکسترودر پس از خشک شدن اولیه توسط دوش هایی به این لعاب آغشته می‌گردند و سپس مجددا به مدت پانزده دقیقه حرارت داده می‌شوند تا رطوبت نهایی به ۸% برسد. نهایتا پفک تولیدی توسط نوار نقاله به قسمت بسته بندی انتقال یافته و در بسته های ۲۰ تا ۲۵ گرمی بسته بندی و کارتن گذاری شده و به انبار منتقل می‌شوند.

 

 

 

قبل از خرید طرح کسب کار تولید پفک نمکی   حتما موارد زیر را با دقت بخوانید.

[download id=”20204″ format=”6″]
۸۴۰۰۰ تومان – دانلود
شما اولین نفر برای امتیاز دهی باشید

پاسخ دهید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.